O mnie

Trudno określić mi datę powstania marki KURZ. Jest tak ponieważ moja przygoda z ceramiką zaczęła się dość przypadkowo, kiedy w 2012 roku rozpoczęłam studia na Wydziale Ceramiki i Inżynierii Materiałowej w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Przy wyborze studiów myślałam, że połączę wiedzę teoretyczną z tworzeniem ceramiki, o którym wtedy nie miałam pojęcia. Jednak tak się nie stało. Przez większość czasu nie widziałam nawet mas ceramicznych, chyba że akurat badaliśmy właściwości gęstw lejnych. Za to nabrałam doświadczenia w mieszaniu betonu, prasowaniu proszków czy sprawdzaniu jak margiel wpływa na cegły. Uczyłam się o surowcach, procesach zachodzących podczas wypalania, krzemianach, termodynamice, projektowaniu struktury, mierzeniu przepływów i wielu innych rzeczach.

Kończąc studnia z dwoma dyplomami: inżynierskim i magisterskim, miałam już plan, aby kontynuować naukę ceramiki. Tym razem praktycznie, nie tylko w teorii. Z pomocą doświadczonych twórców zaczęłam uczyć się o technikach formowania, zdobienia i szkliwienia.

Stopniowo odkrywałam swoją ścieżkę w ceramice, aż doszłam do tego co tu widzisz. Pod koniec 2019 roku zostawiłam za sobą pracę w biurze, gdzie czasu na ceramikę miałam bardzo niewiele. 2020 rok to czas starań o własną pracownię, czas prób i eksperymentów. Wiele z nich nie było udanych, ale przecież jak śpiewają Kings od Convenience „Failure is always the best way to learn”. W końcu po wielu trudnościach, udało mi się wyposażyć własne miejsce do pracy i zacząć tworzyć dla Was.

Od tamtego czasu codziennie dziwię się, jak to możliwe, że moja praca właśnie tak wygląda, że polega na tworzeniu ceramiki, którą Wy chcecie ode mnie kupować!

Wiecie, ceramika nie zbawi świata, ale te kolory, które sobie sprawicie, mogą Wam poprawiać humory od rana do wieczora. A to czasem bywa ważniejsze niż cokolwiek :)


Serdeczności,

Ola

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl